top of page

Proč stojí zvětšení rtů 3000 a jinde 7? U výplní a botoxu z černého trhu hrozí riziko nekrózy

Proč bych měla platit za výplň rtů sedm tisíc na klinice, když je můžu mít o půlku levnější? To je otázka, kterou už dostal nejeden lékař estetické medicíny. MUDr. Gabriš ordinující na Care Clinic upozorňuje, že podezřele levný botox či výplně mohou pocházet z černého trhu. Leckdo si tak koleduje o vážné zdravotní problémy, které jsou kvůli nedostatečně regulovanému trhu v Česku velkým problémem. Jak poznáte, že jste zrovna vy dostali botox z černého trhu?Kolik stojí výplň rtů? Na co si klientka musí dávat pozor?


Botox může aplikovat pouze lékař, ne kosmetičky


„Botox a jiné preparáty používané v estetické medicíně může v Česku aplikovat jen lékař ve zdravotnickém zařízení, protože jsou řazeny do kategorie léků. K těmto preparátům se kromě lékaře nemůže nikdo jiný legální cestou dostat,“ upozorňuje MUDr. Patrik Gabriš, který se zabývá estetickou medicínou. V tomto případě je tedy správný titul před jménem (MUDr.) důležitý. Kosmetičky a jiní odborníci takové látky aplikovat nesmí, jinak porušují zákon.


MUDr. Patrik Gabriš během aplikace


„Pokud botox či výplně aplikuje někdo, kdo není certifikovaným lékařem, tak tyto látky nezískal v lékárně. Nejedná se tedy o preparát regulovaný Státním ústavem pro kontrolu léčiv, není ověřený. Může pocházet z černého trhu. Tím pádem může taková látka obsahovat daleko vyšší koncentraci toxinu, nebo naopak mnohem nižší,“ prozradil odborník na estetickou medicínu v Care Clinic. Výsledek aplikace je minimálně nejistý, v tom horším případě může být zdravotně závadný.


Levnější rty o tři tisíce? Často jde o nelegální a nebezpečné látky


Nelegální botoxy a výplně klientce mohou přinést mnoho zdravotních rizik. Preparáty z černého trhu jsou sice výrazně levnější, ale brzy se ukáže, že šetřit na sobě se nevyplácí. „Klientka sice ušetří dva tisíce na botoxu, ale další roky řeší o dost větší problémy, do plastik následně musí investovat desítky tisíc. Necertifikované výplně mohou způsobit vážné alergické reakce. Na kůži můžou vzniknout granulomy (z cizích těles), po nepravém botoxu jsem dokonce viděl i případy, kdy vznikla nekróza v obličeji.“ upozorňuje MUDr. Patrik Gabriš.


Před úspěchem v estetické medicíně botox léčil například šilhavost, dodnes pomáhá i s chronickými migrénami a jinými neurologickými onemocněními. Po výplních z černého trhu si lidé naopak často stěžují na bolesti hlavy či pnutí svalů trvající týdny.


Aplikace výplně rtů v Care Clinic


Levné botoxy a výplně fungují pouze týdny


Výplně používané v estetické medicíně dokážou v těle člověka fungovat měsíce, což u látek získaných nelegální cestou často nefunguje. „Originální botox vydrží tři až čtyři měsíce, u někoho dokonce působí aktivně šest měsíců a déle. Neoriginální látka vydrží jen pár týdnů, výsledky jsou v lepším případě nepředvídatelné. U podezřele levných výplní člověk vysloveně netuší, co aplikuje do těla,“ dodává Patrik Gabriš, lékař z Care Clinic.


Rty před a po


Certifikované výplně sice přináší větší finanční investici, ale výsledek estetického zákroku vydrží mnohem déle. A nikdo nehazarduje s vlastním zdravím. „Všechny výplně jsou sledovány, a pokud by se nějaká nevyžádaná reakce stala, je za to výrobce plně zodpovědný. Každá výplň má sériové číslo, podle něj se pak dají vyhledat další informace,“ vysvětluje MUDr. Gabriš.


Care Clinic si zakládá na kvalitní a etické estetické medicíně. Klinika používá zásadně certifikovaný botox a estetické výplně. OBJEDNEJTE SE DO CARE CLINIC HNED.


18 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page