top of page

Odstranění nadměrného pocení

Nadměrné pocení – odborně řečeno hyperhidróza dokáže pořádně potrápit. Možná si právě říkáte, že přece o nic nejde, potíme se všichni a obzvlášť teď v létě. Jenže lidé trpící tímto problém to vnímají trošku jinak. Tato porucha je dána geneticky, ale způsobuje ji i například nadváha nebo porucha štítné žlázy. Nadměrné pocení vás dokáže velmi omezit ve všech oblastech života. Představte si pracovní pohovor, kdy vám z čela teče pot, nebo když někomu hned při seznámení podáváte upocenou dlaň. Naštěstí i takový problém má řešení a vy se už nemusíte stranit společnosti. Odstranění pocení botulotoxinem je ideálním řešením. A pokud se obáváte toho, jak takový zákrok probíhá a co od něj očekávat, máme pro vás krátké shrnutí jeho průběhu.

Jak vlastně lze odstranit pocení? K odstranění pocení se využívá látka botulotoxin. A stejně jako u odstranění vrásek, botulotoxin blokuje přenos signálů mezi vzruchovými spoji. Právě tento proces zabraňuje pocení na místech, kde je potřeba, ať už je to podpaží, dlaně, čelo nebo jiné. Jak zákrok probíhá? Jedná se o ambulantní ošetření pomocí malých jehliček s botulotoxinem. Zákrok je velmi rychlý, trvá pár minut. Je navíc bezbolestný – ošetřované místo je znecitlivěno. Efekt není okamžitý, avšak dostaví se do týdne či maximálně do dvou týdnů od aplikace. A jaký je výsledek? Pocení na ošetřeném místě zcela zmizí nebo je výrazně omezeno. Jsou se zákrokem spojena jakákoli omezení po dobu rekonvalescence? V místě ošetření se mohou objevit modřinky či drobný otok. Ty ale během pár dnů zmizí. Ihned po zákroku se tedy můžete vrátit do takřka normálního režimu. Omezte však na pár dní fyzickou zátěž a nenavštěvujte solária či sauny. Nebudu se potit více na jiných místech? Ne, takhle tělo nefunguje. Tahle fáma se ve spojení s odstraněním pocení šíří, ale není založena na pravdě. Jak dlouho účinek vydrží?? Účinek botulotoxinu vydrží cca 5 – 12 měsíců, záleží na konkrétní oblasti. Po uplynutí této doby dochází k postupnému snižování účinnosti zákroku a vy máte možnost si aplikaci zopakovat. Výhodou je, že doba trvání efektu ošetření se při následujících aplikacích prodlužuje. Je zákrok vhodný pro všechny? Zákrok není vhodný pro osoby trpící neurologickým onemocněním či osoby s roztroušenou sklerózou. Také se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám. Jiná omezení nejsou. Před zákrokem je však potřeba vše probrat s lékařem.


Dozvěděli jste se vše, co jste chtěli vědět? Nyní už stačí jen zavolat na naši kliniku Estetik Care Clinic a rezervovat si termín. Případně vám rádi sdělíme další informace. Těšíme se na vás.21 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page