Aplikace
botulotoxinu

Zkrášlovací prostředek sloužící k odstranění vrásek.

Mimické vrásky v obličeji máme všichni a postupem času se začnou více objevovat. Kromě postupujícího věku a přirozeného používání mimických svalů se na jejich vzniku podílí také stres, nezdravý životní styl, sluníčko či znečištěné ovzduší. Ať už máte vrásky od mračení či smíchu, botulotoxin je schopen si s nimi poradit.

Nejčastěji se používá k odstranění vodorovných vrásek na čele, vrásek kolem očí či k vyhlazení glabelární vrásky, tzv. mračící vrásky mezi obočím. Poradí si také s pozvednutím pokleslých koutků úst, asymetrií obličeje a pomerančovou kůží na bradě. Botulotoxin se dá také použít pro odstranění nadměrného pocení, zejména v oblasti podpaží a dlaní.

Vše, co potřebujete
vědet o zákroku

 • Botulotoxin je přírodní látka obsahující neurotoxin, který dočasně blokuje přenos nervosvalového impulsu. To zajišťuje uvolněnost svalu a nedochází k jeho smršťování.

  Uvolnění svalů vede k redukci již existujících vrásek a zároveň zamezuje tvorbě nových. Efekt je pouze dočasný – regenerací nervu se činnost svalu postupně obnoví.

 • Aplikace botulotoxinu není vhodná pro těhotné a kojící ženy. Dále je nevhodná pro osoby trpící alergií na albumin nebo osoby s neurologickým onemocněním, zejména myastenií gravis, či osoby užívající aminoglykosidová antibiotika.

 • Před samotným zákrokem je nutná individuální konzultace o výsledné představě, aby byla zajištěna maximální spokojenost. Botulotoxin je do svalu aplikován injekčně pomocí velmi tenkých jehel. Zákrok je ambulantní a probíhá vsedě.

  Efekt aplikace není permanentní a vydrží minimálně 3 až 6 měsíců. Poté efekt postupně opadává a je potřeba zákrok opakovat. S rostoucím počtem opakovaných procedur se účinná doba látky prodlužuje.

  K dosažení požadovaného výsledku se v některých případech doporučuje kombinace s kyselinou hyaluronovou.

 • Minimálně 4 hodiny po aplikaci se nepředklánějte, nelehejte a nedotýkejte se obličeje. Alespoň dva dny po zákroku je třeba vyvarovat se teplotním výkyvům, jako je solárium, sauna, přímé sluneční záření, a také zvýšené fyzické námaze, konzumaci alkoholu a cestování letadlem. Návštěvu kosmetiky odložte alespoň týden po zákroku.

  Po zákroku se může objevit zarudnutí či drobné modřinky – ty vymizí zpravidla do týdne od zákroku a do té doby ho můžete maskovat pomocí make-upu (ten je možné nanést již 6 hodin po aplikaci).

Rezervační formulář

Prosíme o vyplnění formuláře níže. Následně se Vám ozveme a dohodneme se společně na termínu.
Těšíme se na Vás.