Dentální hygiena

Komplexní služby dentální hygieny, airflow (pískování), odstranění zubního kamene a další.

Komplexní služby
dentální hygieny

V dnešní době jsou naše zuby nadměrně vystavovány působení různých látek, kyselin a bakterií. Velmi účinnou obranou proti působení těchto látek je profesionální dentální hygiena.

Správným čištěním zubů a dodržováním pravidelných preventivních prohlídek u zubaře se můžeme vyhnout bolestem, infekcím a v neposlední řadě také ztrátě zubů.

V případě, že se o své zuby dostatečně nestaráme, problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Prvními známkami toho, že ve Vašich ústech není něco v pořádku, bývá zubní kaz, či zánět dásní. V horších případech může nedostatečná péče způsobit ztrátu zubů a dokonce i kostí.

Dentální hygiena

Při dentální hygieně se z povrchu zubů nejprve odstraní usazené zbytky jídla, či jiné usazeniny a zubní kámen. Tento proces se buď provádí mechanicky, nebo ultrazvukem.
Po odstranění všech nečistot se povrch zubů vyleští a zafluoriduje. Tento proces snižuje jejich citlivost a zvýší odolnost vůči zubnímu kazu. Dentální hygienu doporučujeme absolvovat 2x až 4x do roka.
Konkrétní doporučení Vám sdělí zubní lékař/ka, či hygienist(k)a.

Proč dentální hygiena?

Profesionální čištění zubů dokáže odstranit z povrchu Vašich zubů mnohem lépe různé barevné pigmenty, bakteriální povlaky i zubní kámen. Díky tomu zuby zůstávají zdravé, hladké a nevzniká parodontóza.
Největší riziko pro zuby představují právě výše zmíněné bakterie. Pokud bakterie pravidelně neodstraňujeme, pronikají do hloubky dásní, způsobují jejich zánět a rozpouštějí kost. Později se zuby začnou kývat, a přestože jsou zdravé, nemají žádnou výplň a po čase vypadnou.
Jako prevence výše zmíněného slouží právě dentální hygiena.

Airflow – pískování

Pomocí technologie Airflow se odstraní nevzhledné pigmenty na zubech i v prostoru mezi zuby bez poškození povrchu zubů. Metoda Airflow je mechanický princip založený na velmi jemném pískování a leštění zubů.
Hlavní výhodou Airflow je, že se vyčistí i nánosy z mezizubních prostor, které při běžném způsobu ošetření nejsou dostupné.

Po kliknutí na odkaz budete přesměrováni na rezervační systém XDent, kde se můžete jednoduše objednat ONLINE na konkrétní službu.

Ordinančí hodiny

Po: 08.00 – 16.00
Út: 08.00 – 16.00
St: 11.00 – 19.00
Čt: 08.00 – 16.00
Pá: 08.00 – 15.00

Rezervační formulář

Prosíme o vyplnění formuláře níže. Následně se Vám ozveme a dohodneme se společně na termínu.
Těšíme se na Vás.